"A hnusnej českej vzduch!"

5. října 2011 v 23:04 | Orlageddon |  Nemilý deníček
Aneb, ano, Orlageddon je (už dávno, ale byla teď zaměstnaná školou) zpátky ze svého studijního pobytu v Anglii, plná dojmů a sklonů mluvit na všechny anglicky. :3


23. 9., půlnoc. Orl pobíhá po bytě jako blázen a dobaluje si věci, pak vyjíždí vstříc srazu u školní jídelny. Chvíli tam okouní, pak přijede autobus a nastává srdceryvné loučení a ještě srdceryvnější cpaní kufru do podpalubí. Následuje nechutně nepohodlná patnáctihodinová cesta se zastávkami v Německu (vstupenky na záchod --> wtf zážitek, a ukazuje se, že na jistých německých benzínkách mají fotobuňku i na papírový ubrousky) a Holandsku (název Nizozemí není hezkej). Po nějakém tom spánku v buse konečně dorazíme do Ijmuidenu, Holandsko, kde se nastěhujeme na luxusní trajekt King Seaways.
Kajuty miniaturní, ale po spánku s batohem místo polštáře už Orl snesla všechno. Na kajutě skončila s ostatními z tercie, tedy Ájou, Míšou a Jančou, což byl masakr. :B Všem se kolektivně udělalo špatně, tak jsme se povětšinou vyskytovaly na přídi a fotily větrníky/moře/trajekt/loďky/všechno naráz.
Naše angličtina:
Ája: "Udusím tě by pillow."
Janča: "Udusím tě ahoj polštář?!"

Cesta busem č. 2 nebyla moc zajímavá (kromě toho, že jsme viděli miliony a miliony ovcí), takže popojedem. Další zastávka - město Kendal. Sakari získal spolubydlící na batohu (teď zrovna trucuje, poněvadž žárlí *někdy by ho nakopla*), hnědou ovci, o které jsem si prvně myslela, že je černá. Nevadí. :P
Jak jsem řekla. Ovce, ovce. Ovce ovce ovce. Ovce! Aneb zábavný výhled z busu. (A já mezi nima viděla jednu lamu a lidi si ze mě po zbytek Anglie dělali prrrádelnu, že vidím lamy.) V Anglii mají hezký baráky, mimochodem, takže jsem fotila náhodný domy, než mě to přestalo bavit.
Výuky jsem se bála, ale ukázalo se, že učitelce jde rozumět celkem dobře. A když jsme něco psali, tvrdila mi, že mámamazing English a že kolik mi je *cough 13 cough*. A náš stůl vyhrál popisovací hru.

A kdybych měla všechno ostatní vypisovat, tak se tu asi zblázním a vás to znudí, takže zbytek Anglie máte ve fotkách na konci. :B

Nejlepší byl stejně náš průvodce, Nigel. :P

Nigel: "Bitch doesn't necessarily mean 'kurrrva' in English."

Nigel: *něco důležitýho anglicky vysvětluje* "...I love you all, bye."
Jiná učitelka: "Say it in Czech too."
Nigel: "Miluju vás všechny."

Nigel: "So we'll stop at Tesco and you can get chocolate, tea, orange marmalade, dog food, cat food, food for the journey..."
Učitelka: "Say it in Czech..."
Nigel: "Psí žrádlo, kočičí žrádlo, lidský žrádlo..."

Nigel: *vysvětluje, proč jsou ovce pomalovaný* "When the man sheep does his business with the lady sheep..."

Jinak, titulek článku vznikl na české benzínce, kde jsme zastavili po cestě zpátky. :P
"Čeština!"
"A hnusnej českej vzduch!"
*vzhlíží k nebesům* "A hnusný český hvězdy!!"
Pak nám došlo, že nám ti lidi celkem rozumí, tak jsme se uchýlily do prostor benzínky. xD
................................

Upozornění: mám sklony fotit blbosti (a zvláště ptactvo, jak jsem zjistila) místo důležitých věcí, takže se připravte na haldu přírodnin místo památek.

Krb v hostelu, kde jsme trávili jednu noc. Skončila jsem na pokoji s lidma, kteří se strašili duchařskýma historkama a pak se báli zhasnout, tak spali za světla.

Krajinka. Netuším, jak se to jezero jmenovalo, ale bylo v Lake District. :D

Tohle není relevantní, ale líbí se mi to. To se takhle procházíme kolem jezera Derwentwater a vidíme, že všechno ptactvo čučí jedním směrem.

And the raven, never flitting, still is sitting, still is sitting
On the pallid bust of Pallas just above my chamber door

A co bych to byla za egoistu... Orl na šutru, vážení, přesněji u Castlerigg Stone Circle. Nevšímejte si zoufalce v červených kalhotách a koukejte na to počasí (nebo na ty existence v pozadí, jestli chcete). Je to Anglie koncem září? No není.

Fountains Abbey. Jako že jsem taky někde byla a nefotila české krkavce na lampách.

Tahle se mi hrozně líbí. Počasí. Mraky. Ostrost. Kontrast semaforů a Clifford's Tower na kopečku. Budete se hodně smát, když řeknu, že tohle je nejlepší fotka, co jsem kdy pořídila? :B

A další pták. :P

Kdo zjistí, co je s barákem špatně, dostane, já nevim, třeba lízátko.

Nejkratší ulice s nejdelším názvem. York. :3

Véélký Minster. Líp se mi ho zabrat nepovedlo.

Další opatství, tentokrát ruiny ve Whitby. Ve Whitby byl stejně lepší ten hřbitov, kde se inspiroval Bram Stoker. <3

Bacha, Sea Life Centre, blížíme se ke konci. :B Jinak bych to sem nedávala, ale ten výraz je k nezaplacení.

Zakončíme divným tuleněm. Otec mi tu fotku okomentoval tak, že takhle vypadá, když skončí v práci. 8D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ajulka-0-1-7 ajulka-0-1-7 | 7. října 2011 v 15:40 | Reagovat

celou dob připitomělej smích :D ale jako jinak fajne :D

2 Matdymn Matdymn | E-mail | Web | 10. července 2018 v 4:12 | Reagovat

Cialis Costo Originale Wath Is The Store To Buy Viagra Amoxicillin And Abnormal Menstual Cyles  <a href=http://brandciali.com>cialis</a> Buy Prednisone Online With No Prescription Achat Amoxicillin Pharmacie Vente Achat Acne Amoxicillin

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama